section-7f76010
https://www.anyt.cz/wp-content/uploads/2022/04/tyna-700x600.jpg

Díky této fence bernského salašnického psa Týně vzniklo naše krematorium
eco-funeral

Představení společnosti

Dovolte nám představit společnost ANYT crematory s.r.o.

Jsme malá rodinná firma, provozující od roku 2017 Krematorium pro zvířata ze zájmových chovů v Olomouci. Najdete nás v Olomouci-Chválkovicích, na ulici Libušina č.p. 342/97 v areálu fy. ZOT /mezi OLPRAMem a areálem Armády ČR/. 49°35'59.385"N, 17°17'27.311"E.

Vznikli jsme jako druhá společnost tohoto druhu na Moravě.

Co nás motivovalo k poskytování těchto, pro některé velmi zvláštních, služeb?
Jako dlouholetí chovatelé domácích mazlíčků jsme si ke každému z nich vytvořili velmi úzký vztah. Zvířátko pro nás vždy bylo blízkým kamarádem. Bohužel nic netrvá věčně a jako spousta dalších chovatelů jsme museli řešit, jak se rozloučit s naším kamarádem na jeho poslední cestě. Ponechání mrtvého zvířátka u veterináře s vědomím, že skončí s odpadem v kafilérii, bylo pro nás nepřijatelné. Už samotná definice mrtvého zvířecího těla jako odpadu je hrozná.

Kdo zná provoz kafilérie a měl svého zvířecího kamaráda opravdu rád, tělo zvířátka do tohoto zařízení nikdy nedá. Jedná se o podnik, ve kterém se zpracovávají uhynulá zvířata (kadávery) z hospodářského chovu, ze zájmového chovu, jateční odpady a jiné odpady živočišného původu. Svoz tohoto odpadu je zajišťován speciálními velkoobjemovými vozy. Poté je vše rozemleto v destruktoru, kde se za vysokého tlaku a teploty veškeré živočišné odpady rozvaří na hmotu, ze které se lisem oddělí tuk, který se dále průmyslově zpracovává, a masokostní moučka, která je hlavním produktem kafilérií a používá jako přídavné palivo do cementárenských pecí.

Pro chovatele, kteří nemají k dispozici vlastní vhodný pozemek, je pohřbení do země vyloučené. Jediným přijatelným řešením pro nás tedy bylo nechat zvířátko zpopelnit. A tady se zrodil nápad na vybudování krematoria zvířat a současně začala dlouhá, čtyřletá cesta k získání celé řady povolení a schválení od orgánů státní správy. Největším problémem bylo nalezení vhodného prostoru pro umístění provozovny. Důležité bylo, aby se provozovna nacházela v dostupnosti MHD a současně její umístění nebylo v kolizi s Územním plánem Olomouce. Vhodný prostor jsme nalezli na výše uvedené adrese.

Věříme, že se nám zde podařilo vytvořit místo, kde vám personál provozovny pomůže vyrovnat se se ztrátou vašeho zvířecího kamaráda.

Ceník Kontakt