Jak to funguje | Krematorium zvířat Olomouc

Jak to funguje

Převzetí zvířátka v provozovně

Před příjmem je nutná předchozí telefonická ev. emailová komunikace viz. Kontakty.


Příjem

Při příjmu těla zvířátka bude provedeno jeho zvážení, administrativa a přidělení identifikační známky z nerezové oceli, která bude tělo provázet po celou dobu až do předání popela majiteli. V případě zájmu si vyberete doplňkové služby.V základní ceně kremace dle váhy těla je kartonový box, který je nutný pro další manipulaci s tělem, a plastová urna. Tzn. že v případě, kdy si nevyberete žádnou z doplňkových či nadstandardních služeb, zaplatíte pouze cenu uvedenou v ceníku v části „Základní žeh“.   


Uložení zvířátka v chladicím boxu do doby kremace

Na provozovně máme k dispozici chladicí box určený pro uložení těl zvířátek do doby kremace. Uložení těla zvířátka do chladícího boxu je nutné použít vždy, kdy nemůže být z kapacitních důvodů provedena okamžitá kremace.


Příprava zvířátka před samotnou kremací

Zvířátko je uloženo do kartonového boxu společně s identifikační známkou, na přání vyloženého saténovou výstelkou viz. ceník.


Poslední rozloučení se zvířecím kamarádem

V našich prostorách Vám umožníme poslední rozloučení se zvířátkem v rozlučkové místnosti. 


Vlastní kremace

Kremace probíhá v našem kremačním zařízení umístěném v provozovně. Vzhledem k návaznosti kremací a různé délce kremační doby nemůžeme garantovat přesnou dobu zahájení kremace. Spalovací proces probíhá při velmi vysokých teplotách, kdy dojde k dokonalému spálení těla. Výstupem je popel o hmotnosti cca 3 – 5% z původní hmotnosti těla. Zvířátko je do kremačního zařízení vkládáno i s kartonovým boxem, ev. výstelkou a identifikační známkou. Po kremaci je popel beze zbytku vyndán, rozmělněn a vložen do základní plastové urny. Pokud si na místě vyberete některou z námi nabízených ozdobných uren, bude popel vložen do této Vámi vybrané urny, ev. je část popela odebrána pro zalití do památečního skla nebo vložena do přívěsku dle výběru zákazníka.


Předání urny majiteli

Základní, ev. Vámi vybranou ozdobnou, urnu s popelem předáme po kremaci majiteli nebo zašleme poštou.

 

Krematorium zvířat Olomouc

Kontaktujte nás

ANYT CREMATORY s.r.o.

Libušina  97

779 00 OLOMOUC

E: EMAIL

T: +420 778 500 509

Sdílejte s námi

.

.

.

.

.